2011

    

Up
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019

Welsh League 2019

Results

  1  17 Feb  SBOC  Regional Mynydd y Garn
  2   3 Mar  MWOC  National Nash Woods - (Welsh Championships)

Provisional Events

The following events should all take place as planned, but could still be subject to change at short notice. 

You are advised to seek confirmation from the organiser that the event is on, before travelling.

Please check the organising club's fixture list for more information.

  3  14 Apr  SWOC  Regional Cwm Lickey (and Cwpan Y Ddraig)
  4  12 May  MWOC  Regional Carneddau
  5   2 Jun  SBOC  Regional Kenfig Burrows
  6  23 Jun  MWOC  Regional Teifi Pools
  7   7 Sep  SBOC  Regional Broughton Burrows
  8   6 Oct  SBOC  Regional Pen Rhiw Wen
  9   2 Nov  ERYRI Regional Newborough
 10   3 Nov  ERYRI Regional Newborough
 11   8 Dec  SWOC  Regional Draethen or Kingswood (tba)

horizontal rule

INTERIM LEAGUE POSITIONS

M Junior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Frederick Kingsland ERYRI M14 101 85 0 0 0 0 0 0 0 0 0 186
2 Freddie Lake SBOC M14 91 74 0 0 0 0 0 0 0 0 0 165
3 William Lake SBOC M14 71 84 0 0 0 0 0 0 0 0 0 155
4 Seth Lawson NGOC M12 93 49 0 0 0 0 0 0 0 0 0 142
5 Reuben Lawson NGOC M14 62 65 0 0 0 0 0 0 0 0 0 127
6 William Thomas MWOC M18 0 107 0 0 0 0 0 0 0 0 0 107
7 Harry Thomas MWOC M16 0 106 0 0 0 0 0 0 0 0 0 106
8 Oscar Healy SBOC M18 0 76 0 0 0 0 0 0 0 0 0 76
9 George Grocott ERYRI M10 0 64 0 0 0 0 0 0 0 0 0 64
10 Nicholas Barrett SN M16 59 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 59
11 Christopher Raven SWOC M16 0 56 0 0 0 0 0 0 0 0 0 56
12 William Arnold SBOC M18 55 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 55
13 Andrew Raven SWOC M14 0 53 0 0 0 0 0 0 0 0 0 53
14 Philip Wood ERYRI M18 0 47 0 0 0 0 0 0 0 0 0 47
15 Dylan Skym MWOC M18 0 46 0 0 0 0 0 0 0 0 0 46
16 Matthew McCreadie DEE M14 0 35 0 0 0 0 0 0 0 0 0 35
W Junior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Rebecca Ward NGOC W16 117 106 0 0 0 0 0 0 0 0 0 223
2 Jessica Ward NGOC W14 86 119 0 0 0 0 0 0 0 0 0 205
3 Laura Barrett SN W14 74 125 0 0 0 0 0 0 0 0 0 199
4 Isla Hunter ERYRI W10 0 120 0 0 0 0 0 0 0 0 0 120
5 Esmerelda Wilson MWOC W10 0 113 0 0 0 0 0 0 0 0 0 113
6 Hannah Thomas MWOC W16 0 91 0 0 0 0 0 0 0 0 0 91
7 Amy Yesildal ERYRI W10 0 69 0 0 0 0 0 0 0 0 0 69
8 Rebecca Clarke MWOC W12 0 57 0 0 0 0 0 0 0 0 0 57
9 Jasmine Silk SWOC W18 0 55 0 0 0 0 0 0 0 0 0 55
M Senior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Rhys Manning SWOC M35 89 99 0 0 0 0 0 0 0 0 0 189
2 Tom Wood ERYRI M20 0 121 0 0 0 0 0 0 0 0 0 121
3 Mark Ponsford SWOC M21 0 76 0 0 0 0 0 0 0 0 0 76
4 Matt Whipple SWOC M21 75 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 75
5 Dan Font DEE M21 0 59 0 0 0 0 0 0 0 0 0 59
6 Tim Savill SBOC M21 56 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 56
W Senior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Clare Dallimore SWOC W21 95 126 0 0 0 0 0 0 0 0 0 221
2 Megan Carter-Davies MWOC W21 140 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 140
3 Kitty Bray SN W21 0 116 0 0 0 0 0 0 0 0 0 116
4 Ffion Evans MWOC W21 0 79 0 0 0 0 0 0 0 0 0 79
5 Siobhan Lock SBOC W20 78 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 78
6 Megan Symons SBOC W21 67 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 67
7 Kitty Jones DEE W21 0 62 0 0 0 0 0 0 0 0 0 62
M Vets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Richard Barrett BAOC M45 107 121 0 0 0 0 0 0 0 0 0 228
2 Tim Higginbottom ERYRI M45 0 125 0 0 0 0 0 0 0 0 0 125
3 Brendan Healy SBOC M45 0 86 0 0 0 0 0 0 0 0 0 86
4 Peter Lake SBOC M45 74 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 74
5 Anthony Raven SWOC M45 0 64 0 0 0 0 0 0 0 0 0 64
6 Paul McCullough MWOC M40 0 41 0 0 0 0 0 0 0 0 0 41
W Vets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Kerina Lake SBOC W40 87 102 0 0 0 0 0 0 0 0 0 190
2 Ann Mitchell SBOC W45 58 58 0 0 0 0 0 0 0 0 0 115
M Supervets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 James Clemence SWOC M55 102 106 0 0 0 0 0 0 0 0 0 208
2 Jim Wood ERYRI M55 85 98 0 0 0 0 0 0 0 0 0 183
3 David Mitchell SBOC M60 98 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 178
4 Adrian Moir SWOC M55 93 81 0 0 0 0 0 0 0 0 0 174
5 Russell Finch SWOC M50 79 88 0 0 0 0 0 0 0 0 0 167
6 Kevin Bush SWOC M60 74 83 0 0 0 0 0 0 0 0 0 158
7 Andy Creber NGOC M60 0 134 0 0 0 0 0 0 0 0 0 134
8 David Pal WRE M50 64 68 0 0 0 0 0 0 0 0 0 132
9 Phil Scarf EPOC M55 0 128 0 0 0 0 0 0 0 0 0 128
10 Nick Dallimore SWOC M60 0 109 0 0 0 0 0 0 0 0 0 109
11 Steve Jones SBOC M60 108 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 108
12 Robin Bishop TVOC M50 0 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 100
13 Duncan Innes SWOC M55 97 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 97
14 Pauly-D Jones DEE M50 0 91 0 0 0 0 0 0 0 0 0 91
15 Ian Jones ERYRI M50 0 89 0 0 0 0 0 0 0 0 0 89
16 Stephen Quinton SBOC M55 88 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 88
17 Nigel Ferrand SWOC M60 87 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 87
18 Niall Reynolds SBOC M55 87 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 87
19 Nick Silk SWOC M50 0 83 0 0 0 0 0 0 0 0 0 83
20 Simon Williamson SWOC M60 0 81 0 0 0 0 0 0 0 0 0 81
21 Chris Arnold SBOC M50 77 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 77
22 Philip Jenkins SBOC M50 66 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 66
23 Stephen Ware MWOC M50 0 58 0 0 0 0 0 0 0 0 0 58
W Supervets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Kate O'Sullivan MWOC W55 104 93 0 0 0 0 0 0 0 0 0 197
2 Jane Bush SWOC W60 69 64 0 0 0 0 0 0 0 0 0 134
3 Margaret Reynolds SBOC W55 102 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 102
4 Eunice Carter MWOC W55 0 94 0 0 0 0 0 0 0 0 0 94
5 Gill Lock SBOC W55 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 90
6 Sarah Jenkins SBOC W55 89 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 89
7 Annemieke Silk SWOC W50 0 86 0 0 0 0 0 0 0 0 0 86
8 Diane Jacks WRE W50 0 86 0 0 0 0 0 0 0 0 0 86
9 Sarah Bayliss SPLOT W50 0 86 0 0 0 0 0 0 0 0 0 86
10 Sharon Finch SWOC W50 0 73 0 0 0 0 0 0 0 0 0 73
11 Anne Tynegate BADO W55 0 69 0 0 0 0 0 0 0 0 0 69
12 Bronwen Doyle SYO W50 0 68 0 0 0 0 0 0 0 0 0 68
13 Gabriella Walsh MWOC W50 0 68 0 0 0 0 0 0 0 0 0 68
M Ultravets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 John Mills SWOC M65 93 87 0 0 0 0 0 0 0 0 0 180
2 Terry Smith MWOC M75 77 93 0 0 0 0 0 0 0 0 0 170
3 Bill Marlow MWOC M70 76 68 0 0 0 0 0 0 0 0 0 144
4 David May SLOW M70 130 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 130
5 Alun Jones TVOC M65 0 120 0 0 0 0 0 0 0 0 0 120
6 Robert Griffiths MWOC M70 105 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 105
7 John Harrison BADO M70 0 104 0 0 0 0 0 0 0 0 0 104
8 Brian Hughes HOC M70 0 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 80
9 Graham Tough SWOC M75 73 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 73
10 Peter Colbert SWOC M65 0 66 0 0 0 0 0 0 0 0 0 66
11 Peter Maloney NGOC M75 0 64 0 0 0 0 0 0 0 0 0 64
12 Robert Teed NGOC M80 0 63 0 0 0 0 0 0 0 0 0 63
13 Mike Dobbs SBOC M70 62 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 62
14 Andy Fryer SBOC M65 46 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 46
W Ultravets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Event 11 Best 5
1 Jill Manning SWOC W70 133 118 0 0 0 0 0 0 0 0 0 251
2 Anne May SWOC W70 73 76 0 0 0 0 0 0 0 0 0 149
3 Diana McClure SBOC W65 67 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 148
4 Jean Lochhead EPOC W70 0 81 0 0 0 0 0 0 0 0 0 81
5 Susan Colbert SWOC W70 0 55 0 0 0 0 0 0 0 0 0 55